Новини Бірківської сільської ради

Енергетики застерігають населення від спалення листя поруч із лініями електропередач та підстанціями. Адже це може призвести до пошкодження обладнання та несе загрозу життю і здоров’ю людей.

Нагадаємо, що законом заборонено розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередач. Ширина охоронних зон залежить від напруги лінії. Наприклад, для проводів напругою до 1 кВ охоронна зона становить 2 м, для 6-10 кВ – 10 м.

Окрім розведення вогню, тут також заборонено розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), нагромаджувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів.
Щоб захистити електромережі у період низових пожеж восени, АТ «Харківобленерго» запроваджує ряд заходів, спрямованих на посилення пожежної безпеки. Зокрема, на підприємстві ретельно перевіряється стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння, проводяться позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. Енергетики проводять роз’яснювальну роботу з населенням.

Шановні мешканці Бірківської сільської ради, неконтрольований вогонь може спричинити загоряння дерев’яних опор, виникнення короткого замикання та обриву проводів. А це реальний ризик не тільки для надійного електропостачання, а й загрози життю і здоров’ю людей, що можуть бути уражені електричним струмом.

Нагадуємо, що у випадку виявлення обірваного проводу слід негайно звертатися до АТ "Харківобленерго", у випадку виявлення пожеж – телефонувати 101.

Виконком Бірківської сільської ради.